Kuraatoriekskursioonid uutel näitustel

kuraatoriekskursionnid-uutel-naitustel

Kumu kunstimuuseumis avatakse igal aastal umbes kümme uut näitust. Seda on tõesti palju, kuid õnneks käsitlevad siin toimuvad näitused väga erinevaid ajaperioode, valgustades läbi nii Eesti kui ka välismaa kunstnike loomingut.

Kõige parem viis end uue näitusega kurssi viia on osaleda kuraatoriekskursioonidel. Need toimuvad alati lähinädalatel pärast näituse avamist, kas neljapäeva õhtul kell 18.00 või laupäeval kell 16.00 ning neid viivad läbi Kumu kuraatorid.

Selle ringkäigu jooksul räägitakse näituse valmimise protsessist, koostööst kunstnike, kogujate ja kunstiinstitutsioonidega, kes kõik on näitusesse panustanud, antakse ülevaade kunstnike või kunstinähtuste taustast ja kujunemisest ning suunatakse osalejate tähelepanu kõnekatele detailidele.

Kuraatoriekskursioonide suureks plussiks on võimalus küsida näituse ideeliselt loojalt ja ellukutsujalt nii praktilisi kui ka sisulisi küsimusi – kõike, mis teid selle valiku puhul huvitab, kuid millele te ei ole iseseisvalt veel vastust leidnud. Kuraatorid kõnelevad, miks niisugune näitus just praegu oli oluline ette võtta, milliseid ühiskondlikke ja kunstiväljal aktuaalseid teemasid antud näitus kõnetab ning kuidas oleks hea sellele publikuna läheneda.

NB! Uusi näitusi vene keeles tutvustavast saab rohkem infot siit .