Kumu giidid

Nimekiri Kumu atesteeritud giididest

Kumu kunstimuuseumi giidide baaskoolitus 2019

Kumu kunstimuuseum korraldab 25.–27. veebruaril giidide baaskoolituse, mis on mõeldud giiditöö huvilistele, kes soovivad viia läbi ekskursioone kunsti keskel, kuid neil puudub Kumu litsents või oleks vaja selle kehtivust uuendada. Giiditöö kogemus tuleb kasuks, ent pole koolitusel osalemise eeltingimuseks. Kindlasti peaks koolitusel osalejal olema huvi kunsti ja selle ajaloo vastu.

Baaskoolituse käigus tutvustatakse Kumu kunstimuuseumi rolli Eesti Kunstimuuseumis ja ka laiemalt kunstimaastikul ning selle ülesandeid nii kohalikus kui ka rahvusvahelises kontekstis. Põhjalikumalt süvenetakse 3. ja 4. korruse püsiekspositsioonidesse (baltisaksa kunst, siinse professionaalse kunstielu esimesed kümnendid, modernistlik traditsioon, kunst ühiskondlike olude peegeldajana, sotsrealistlik kunstikaanon ning erinevate Lääne kunstivoolude, nagu popkunst, kontseptualism, hüperrealism, kohalikud tõlgendused). Lisaks antakse koolitusel osalejatele ülevaade kesksetest kunstimõistetest, millega Kumus atesteeritud giidina tuleb kokku puutuda, ning jagatakse soovitusi nii avaliku esinemise kui ka grupiga suhtluse osas. Koolitust viivad läbi Kumu kuraatorid-kunstiteadlased ja hariduskeskuse töötajad.

Koolituse edukalt läbinud giididele väljastatakse Kumu giidi kvalifikatsiooni tõendav tunnistus, mis annab õiguse juhtida Kumus ekskursioone ning osaleda uute näitustega seotud giidikoolitustel. Võõrkeelsetest tellimustest huvitatud giidid peavad tõendama võõrkeeleoskust vähemalt tasemel C1. Koolitusperioodil on osalejal õigus külastada Kumu kunstimuuseumi tasuta.

Koolitus lõpeb kirjaliku ja suulise eksamiga. Koolitusperioodi hulka on arvestatud aeg iseseisvaks õppimiseks. Osalejatele saadetakse meili teel ka vajalikud lugemismaterjalid, mida on soovitav iseseisvalt täiendada.

Baaskoolituse maksumus on 25 eurot, mida saab tasuda kassasse koolituse esimesel päeval, ning see sisaldab koolitusmaterjale ja loengutel-ringkäikudel osalemist. Koolituse läbinud isik saab sooritada eksami, mille eduka tulemuse korral väljastatakse giidilitsents.

Eksamitasu on 25 eurot. Vastava dokumendi alusel on üliõpilastele ja õpetajatele eksamil osalemine tasuta. Eksamitasu tuleb tasuda eksami edukal sooritamisel.

Palume koolitusele registreeruda siin.


I osa, esmaspäev, 25. veebruar

14.30 Registreerimine
15.00 Kumu üldtutvustus
15.30 Turvanõuded ja üldine korralduslik süsteem giididele
16.20 Paus
16.30–18.00 Loeng kesksetest kunstimõistetest ja Kumu kunstimuuseumi 2019. aasta näituste tutvustus

II osa, teisipäev, 26. veebruar, 3. korruse püsiekspositsioonis

13.00 Giidikoolitus: Gordon Matta-Clark. Osalemine soovi korral
14.30 Registreerimine
15.00–17.00 Juhitud ringkäik 3. korruse püsiekspositsioonis
17.00–18.00 Nõuandeid avalikuks esinemiseks ja tööks gruppidega

III osa, kolmapäev, 27. veebruar, 4. korruse püsiekspositsioonis

14.00 Registreerimine
14.30–16.00 Juhitud ringkäik 4. korruse püsiekspositsioonis
16.30–18.00 Näidisekskursioon
19. ja 20. märts kell 10.00 kirjalik test ja kell 12.00 suulised eksamid

Baaskoolituse korralduslikud küsimused:
Kumu hariduskeskus
kumugiid@ekm.ee
5343 9230