Intellektipuudega inimeste kunstinäitus „Silmast silma” Kumu hariduskeskuses

Erivajadustega Inimeste Toetusühing Tugiliisu (EIT Tugiliisu) osaleb rahvusvahelises projektis „Art for all”, mille eesmärk on võimaldada psüühikahäiretega inimestele võrdne ligipääs kunstiharidusele ning kunsti ja kultuuri avalikule turule. Eesti Kunstimuuseumis (EKM) läbiviidav näitus haakub kaasatud ühiskonna mudeliga, kus kunsti eksponeerimine ei ole privileeg, vaid kõigile avatud võimalus.

Rahvusvaheline rändnäitus „Silmast silma” viiakse läbi seitsmes riigis: Austrias, Belgias, Eestis, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias ja Hollandis. Psüühikahäiretega inimeste loodud kunstiteosed keskenduvad portreedele. Näitus „Silmast silma” ei fookusta autorite erivajadusi, vaid loob siira kontakti vaataja ja kunstniku vahel.

Projekti raames luuakse virtuaalne keskkond, kuhu märgitakse kõik kohad ning asutused, kus vaimupuudega inimesed saavad osaleda kunsti loomises ja kultuuri avastamises. Kuigi Eesti Kunstimuuseum viib aastaringselt läbi intellektipuudega inimestele kohandatud haridusprogramme, on sellises mahus näitus muuseumile esmakordne. Näitus „Silmast silma” on avatud kõigile huvilistele kuu aja jooksul (21.08–21.09) Kumu hariduskeskuse graafikaateljees.

Lisainfo:
Agne Raudmees, EIT Tugiliisu juhataja
660 5067, 5667 1222
agne@vaimukad.ee

Jane-Meresmaa Roos, EKMi haridustöö kuraator
5330 0218, 606 6407
jane.meresmaa@ekm.ee