Jutustades lugusid. Šveitsi ja Baltimaade kunstnikud

21.11.2014 – 1.02.2015
5. korrus, kaasaegse kunsti galerii
 EDB2471
Reedest, 21. novembrist on Kumu kunstimuuseumis avatud piire ületav kaasaegse kunsti näitus „Jutustades lugusid. Šveitsi ja Baltimaade kunstnikud”. Näitus toimub koostöös CentrePasquArtiga (Biel, Šveits).

Näitusele kaasatud kunstnikud töötavad nii rahvusliku pärandi, sotsiopoliitilise ajaloo kui ka fiktsionaalsete lugude ehk müüdiloomega. Kunstnikke ühendab lugude jutustamine kollektiivse ajaloo, aga ka isikliku narratiivi võtmes. Tänapäeval on peaaegu kogu humanitaarias fookus liikunud suurtelt narratiividelt üksikasjadele, mikroajaloole, andes loo jutustamisele uue elu. Kunstnikud tõstavad esile efemeerseid nähtusi, fragmente ja pealtnäha tähtsusetuid detaile, millele keskendudes paljastuvad erinevad mikrokosmosed, ajalookillud ja seisukohad, mida praegune maailm muidu ei märkaks.

Kuraator Felicity Lunn on kutsunud näitusele osalema järgmised kunstnikud ja kunstnikeduod: Eglė Karpavičiūtė (Leedu), Petra Köhle/Nicolas Vermot Petit-Outhenin (Šveits), Laurent Kropf (Šveits), Paulis Liepa (Läti), Dainius Liškevičius (Läti), Lutz & Guggisberg (Šveits), Marge Monko (Eesti), Katrīna Neiburga (Läti), Sandrine Pelletier (Šveits) ja Liina Siib (Eesti).

Kuraator: Felicity Lunn (CentrePasquArt)
Näituse kujundajad: Eve Arpo, Grete Veskiväli
Graafiline kujundaja: Kätlin Tischler

Näituse korraldajad: CentrePasquArt – Kunsthaus Centre d’art, Kumu kunstimuuseum, Vilniuse Rahvusgalerii, Läti Kaasaegse Kunsti Keskus

Näitus jääb Kumu kunstimuuseumis avatuks kuni 1. veebruarini 2015.
Näituse visuaalid asuvad Eesti Kunstimuuseumi digikogus.

Näitust toetavad Pro Helvetia, 4ROOM
Täname Šveitsi saatkonda Riias ja aukonsulit Tallinnas.

Lisainfo:
Ragne Nukk
projektijuht
ragne.nukk@ekm.ee
tel 5342 0681
Kumu kunstimuuseum
kumu.ekm.ee