Elamusprogrammid ja sünnipäevad

Nihestatud vaated
Noortele ja täiskasvanutele
Elamusprogramm näitusel „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“.
Kogu kokku sõbrad, pere või kolleegid ja tule avasta anarhitekti Gordon Matta-Clarki teoseid meeldivas seltskonnas koos professionaalse programmijuhiga. Lisaks meeleolukale näitusekülastusele saavad kõik osalejad ka ise anarhitekti positsioonile asuda ja Kumu stuudiotes paberist ruume nihestada.
Programmi kestus on 2h.
Hind osalejale 4,50 €, saatja(d) tasuta; kuni 10 osalejat 45 € grupp

Mängud ruumiga
Lastele
Elamusprogramm näitusel „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“.
Sõbrad, klassikaaslased ja sünnipäevalised saavad vahva programmijuhi eestvedamisel toredalt aega veeta nii näitusesaalis kui ka Kumu stuudiotes. Koos vaadeldakse kunstniku loomingut ja arutletakse selle üle, milliseid kunstitehnikaid on olemas. Millal saab ruumist kunst? Miks on kunstnik otsustanud hooneid lõigata ja moonutada? Kuidas saame ise ruumi täiendada või muuta? Stuudiotes luuakse näitusest inspireeritud kolmemõõtmelisi ruume paberist. Programmi kestus on 1,5 h.
Hind osalejale 4,50 €, saatja(d) tasuta; kuni 10 osalejat 45 € grupp

Elustatud vormid, värvid ja figuurid
Noored ja täiskasvanud
Elamusprogramm näitusel „Kaarel Kurismaa. Kollase valguse orkester“. Eesti kineetilise kunsti isa Kaarel Kurismaa näitusel uuritakse liikuvaid, häälitsevaid ja helkivaid masinaid. Kõigi osalejate ühisel pingutusel valmib ka vahva animatsioon zootroobi abil.
Programmi kestus 1,5–2 h
Hind: kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 15 osalejat 15 € in ja alates 15 osalejast 13 € in
Suuremad grupid kokkuleppel.

Värvid ja masinad
Lastele
Elamusprogramm näitusel „Kaarel Kurismaa. Kollase valguse orkester“ sisaldab toredat näitusekülastust, kus vaadatakse koos eripäraseid masinaid, värvilist valgusemängu ja lõbusaid nukufilme. Otsitakse vastust mitmesugustele küsimustele. Mis on liikuv kunstiteos? Kas masin võib ka olla kunstiteos? Millised värvid ja kujundid on kunstnikku kõige rohkem inspireerinud? Programmi teises osas suundutakse Kumu stuudiotesse, et luua kunsti erinevate masinate abil.
Programmi kestus 1,5 h
Hind lastele: kuni 10 osalejat 130 € grupp, kuni 15 osalejat 13 € in ja alates 15 osalejast 11 € in.
Suuremad grupid kokkuleppel.


Konrad Mägi. Pühajärv. 1918–1921. Detail. Eesti Kunstimuuseum

Konrad Mägi ja loodusmüstitsism
Noortele ja täiskasvanutele
Kogu kokku sõbrad, pere või kolleegid ja taba kaks kunstikärbest ühe hoobiga! Kaasavas elamusprogrammis külastatakse koos professionaalse programmijuhiga kahte Kumu näitust – „Konrad Mägi“ ja „Sümbolism Baltimaade kunstis“. Konrad Mägi maalidel avaneb maastik tihti salapärase paigana, mis on täidetud nõiduslike ja lahterdamatute looduselamustega. Baltimaade sümbolistid püüdsid maastikumaalides väljendada enda ja looduse või inimese ja kõiksuse keerukat suhet, kogedes kunsti läbi ühtsust terve biofüüsilise maailmaga.

Programmi teises osas saavad kõik osalejad ka ise maalilisi maastikke luua ja kaunite värvilahendustega mängida. Varasemad kunstikogemused pole vajalikud ja Konrad Mägi loomingust inspireeritud värvikirevad maastikud õnnestuvad vesigraafika tehnikas kõigil osalejatel.

Programmi kestus: 2 h
Hind: kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 15 osalejat 15 € in, kuni 20 osalejat 13 € in. Suuremad grupid kokkuleppel.

Maastikud, värvid ja Mägi
Lapsed
Sõbrad, klassikaaslased ja sünnipäevalised saavad veeta toredalt aega elamusprogrammis „Maastikud, värvid ja Mägi“. Külastatakse üheskoos Kumu näitusi „Konrad Mägi“ ja „Sümbolism Baltimaade kunstis“ ning arutletakse sellistel teemadel nagu: Kuidas annab kunstnik värvimängu abil edasi looduse väge, ilu ja suurust? Milliseid emotsioone erinevad loodusmaalid meis tekitavad? Milliseid mälestusi ja kogemusi kunst meis ergutab? Kuidas värvid omavahel kokku kõlavad?
Programmi teises osas loome Kumu kunstistuudiotes ka ise kauneid maastikke vesigraafika tehnikas.

Programmi kestus: 1,5–2 h
Hind: kuni 10 osalejat 130 € grupp, kuni 15 osalejat 13 € in, kuni 20 osalejat 11 € in. Suuremad grupid kokkuleppel.

Köleri kood – avastusretk kunstisaalis!
Lastele, noortele ja täiskasvanutele

Igal kunstiteosel on oma lugu – neisse on peidetud erinevaid tähendusi, tihti on need läbi elanud põnevaid seiklusi, rännanud koos omanikega, neid on üle maalitud, restaureeritud jne. Programmis osalejad kehastuvad uurijateks, kes liiguvad programmijuhilt saadud vihjete abil ülesandelt ülesandele, saades selle teekonna käigus teadlikumaks Eesti kunsti ajaloost ja avastades endas detektiivi, kelle peamisteks tööriistadeks on tähelepanelikkus, loogiline järeldusoskus ja võime eristada tähtsat informatsiooni ebaolulisest.

Programmi kestus 1,52 h

Hind lastele: kuni 10 osalejat 130 € grupp, kuni 15 osalejat 13 € in ja alates 15 osalejast 11 € in
Hind noortele ja täiskasvanutele: kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 15 osalejat 15 € in ja alates 15 osalejast 13 € in

Võimalik tellida eesti keeles

Fantaasia 
Kõikidele vanusegruppidele

Lisaks väljatoodud programmidele on võimalik kombineerida ka oma sünnipäeva, firmapeo või mõne muu sündmuse tähistamine järgmistest komponentidest:

Näituse külastus: ringkäigul võib vaadata nii Eesti kunsti klassikat kui ka mõnda Kumu vahetatavatest näitustest. Parasjagu avatud näituste kohta saab ülevaate siit. Oleme välja töötanud ka mõned näituse külastuse variandid – valikus on nii traditsioonilisi ekskursioone kui ka mängulisemaid lähenemisi, mille leiate siit. Kestus 1–1,5 h.

Loominguline töötuba/stuudio. Kestus 1–1,5 h.

 

Lisainfo

Hind lastele: kuni 10 osalejat 130 € grupp, kuni 15 osalejat 13 € in ja alates 15 osalejast 11 € in
Hind noortele ja täiskasvanutele: kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 15 osalejat 15 € in ja alates 15 osalejast 13 € in

Meeleoluka sünnipäevalaua katab Kumu kohvik. Täpsemat infot catering’i ja peolaua tellimise kohta küsi info@revalcafe.ee või vaata www.revalcafe.ee/catering