Elamusprogrammid ja sünnipäevad

Meistri jälgedes
Noortele ja täiskasvanutele

Kogu kokku sõbrad, pere või kolleegid ja külasta Eestist pärit õukonnakunstniku Michel Sittowi näitust Kumu kunstimuuseumis. Avasta koos professionaalse programmijuhiga Euroopa õukondades nõutud ja kõrgesti hinnatud kunstniku Michel Sittowi loomingut, elulugu ja saa uusi teadmisi maalikunstist.

Elamusprogrammi raames tutvutakse ja katsetatakse erinevate vahendite, meediumite ja tehnikatega, mida maalikunstis läbi aegade kasutatud on, ning leitakse üheskoos vastused küsimustele: kuidas valmisid maaliteosed renessansiajastul? Milliste vahenditega on maalikunstnikud toimetanud läbi aegade? Kuidas uuritakse teosed tänapäeval? Mida on võimalik moodsaid vahendeid kasutades õppida sadu aastaid vanadelt teostelt? Osale ja saa teada!

Programmi kestus 2 h
Hind: noored ja täiskasvanud kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 20 osalejat 15 € in.

Kuidas Mihklist meister sai?
Lastele

Kumu ootab laste gruppe osalema elamusprogrammis „Kuidas Mihklist meister sai?“, mis tutvustab maalikunstnik Michel Sittowi elu, loomingut ja vararenessanslikke maalitehnikaid. Kes või mis on õukonnakunstnik? Millisel ajal elas Michel Sittow? Kuidas nägi tol ajal välja kunstniku argipäev? Millised vahendeid ja tehnikaid on kasutanud maalikunstnikud erinevatel aegadel? Kuidas uuritakse vanu teoseid tänapäeval? Kes sellega tegelevad? Kuidas valmisid õli- või temperavärvid? Tule ja avasta sajandite taguseid kunstisaladusi!

Programmi kestus 1,5 h
Lastele kuni 10 osalejat 130 € grupp, kuni 20 osalejat 13 € in. Suuremad grupid kui 20 in kokku leppel.

 

Köleri kood – avastusretk kunstisaalis!
Lastele, noortele ja täiskasvanutele

Igal kunstiteosel on oma lugu – neisse on peidetud erinevaid tähendusi, tihti on need läbi elanud põnevaid seiklusi, rännanud koos omanikega, neid on üle maalitud, restaureeritud jne. Programmis osalejad kehastuvad uurijateks, kes liiguvad programmijuhilt saadud vihjete abil ülesandelt ülesandele, saades selle teekonna käigus teadlikumaks Eesti kunsti ajaloost ja avastades endas detektiivi, kelle peamisteks tööriistadeks on tähelepanelikkus, loogiline järeldusoskus ja võime eristada tähtsat informatsiooni ebaolulisest.

Programmi kestus 1,52 h

Hind lastele: kuni 10 osalejat 130 € grupp, kuni 15 osalejat 13 € in ja alates 15 osalejast 11 € in
Hind noortele ja täiskasvanutele: kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 15 osalejat 15 € in ja alates 15 osalejast 13 € in

Võimalik tellida eesti keeles

 

Ulmelised nägemused
Noortele ja täiskasvanutele

Tule ja avasta sõprade, pere või kollegidega näitust “Katja Novitskova. Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud”. Näitus viib külastaja düstoopsesse maailma täis elavaid masinaid, sünteetilisse materjali vangistatud mustreid ning piltskulptuure geneetiliselt muundatud eluvormidest. Koos programmijuhiga vaadeldakse ja mõtestatakse näitust kaasaaegse kunsti kaartide abil. Interaktiivne näitusekogemus sobib lõbuks ajaveetmiseks nii sõpruskondadele kui ka töökollektiividele.

Programmi kestus 2 h
Hind: kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 15 osalejat 15 € in ja alates 15 osalejast 13 € in
Võimalik tellida eesti, vene ja inglise keeles

 

Fantaasia 
Kõikidele vanusegruppidele

Lisaks väljatoodud programmidele on võimalik kombineerida ka oma sünnipäeva, firmapeo või mõne muu sündmuse tähistamine järgmistest komponentidest:

Näituse külastus: ringkäigul võib vaadata nii Eesti kunsti klassikat kui ka mõnda Kumu vahetatavatest näitustest. Parasjagu avatud näituste kohta saab ülevaate siit. Oleme välja töötanud ka mõned näituse külastuse variandid – valikus on nii traditsioonilisi ekskursioone kui ka mängulisemaid lähenemisi, mille leiate siit. Kestus 1–1,5 h.

Loominguline töötuba/stuudio. Kestus 1–1,5 h.

 

Lisainfo

Hind lastele: kuni 10 osalejat 130 € grupp, kuni 15 osalejat 13 € in ja alates 15 osalejast 11 € in
Hind noortele ja täiskasvanutele: kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 15 osalejat 15 € in ja alates 15 osalejast 13 € in

Meeleoluka sünnipäevalaua katab Kumu kohvik. Täpsemat infot catering’i ja peolaua tellimise kohta küsi info@revalcafe.ee või vaata www.revalcafe.ee/catering