Tagasi kalendrisse

Vestlusring „Meenutusi nõukogude ajast läbi kunsti ja isiklike lugude“

Vestlusring „Meenutusi nõukogude ajast läbi kunsti ja isiklike lugude“

Aeg: 31.03.17  16:00–18:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Märtsikuu viimasel reedel toimub Kumu kunstimuuseumi püsiekspositsioonis „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)” vestlusring ja projekti Kogu Me Lugu tutvustus. Ühtlasi avatakse näitust täiendav uus teos „Mälupilt“, mille autoriks on üks Eesti salapärasemaid tänavakunstnikke Edward von Lõngus. Teos saadab Kogu Me Lugu videoinstallatsiooni, mis kujutab inimeste isiklikke lugusid Nõukogude ja Saksa okupatsiooni ajast.

Vestlusele eelnevalt tuleb juttu Kogu Me Lugu projektist, selle koostööst Kumu kunstimuuseumiga ning Edward von Lõnguse teose sünnist. Kumu nõukogude kunsti püsinäitust tutvustab näituse kuraator Anu Allas. Tutvustustele järgnevat avatud vestlusringi modereerib Ivan Lavrentjev ning vestluses osalevad ka tunnustatud ajaloolased David Vseviov ja Linda Kaljundi.

Kogu Me Lugu (kogumelugu.ee) on Sihtasutuse Unitas 2013. aastal algatatud elulugude kogumise projekt, mille raames kogutakse Nõukogude ja Saksa okupatsiooni ajal Eestis elanud, nimetatud võimude eest Eestist põgenenud või nende tegevuse tulemusena Eestisse sattunud inimeste mälestusi. Mälestused talletatakse videotena, mida kasutatakse hariduslikel eesmärkidel.