Tagasi kalendrisse

Teaduse ja tehnoloogia võidukäik – ESTCube näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“

Teaduse ja tehnoloogia võidukäik – ESTCube näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“

Aeg: 25.05.17  18:00–19:30
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

7. mail 2013. aastal saadeti Eesti Tudengisatelliidi Sihtasutuse eestvedamisel Eesti esimene satelliit ESTCube-1 Euroopa Kosmoseagentuuri kanderaketiga Vega Maa-lähedasele päikesesünkroonsele orbiidile. Neljapäeval, 25. mail külastab näitust „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“ ESTCube’i meeskonna liige Iaroslav Iakubivskyi.

Juttu tuleb Eesti esimesest satelliidist kosmoses ja selle olulisusest, projektist ESTCube-2, tehnoloogia mõjust meie igapäevaelule ning kunsti ja teaduse vastastikust mõjust.

Näitus „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel“ kannab endas tavalisest kunstinäitusest enam teaduse vaimu. Nii Ülo Sooster kui ka Juri Sobolev tegid oma loomingus tihedat koostööd teadlaste ja teadusväljaannetega. Legendaarsed illustratsioonid sündisid ka erinevatele ulmekirjanduse klassikutele. Näitusel on muuhulgas väljas ka Ülo Soosteri illustratsioonid 1968. aastal ilmunud füüsikaalaste aimeartiklite kogumikule „Füüsika: lähedane ja kauge“.

Üritus on ingliskeelne.

Ülo Sooster. Illustratsioon V. Trostnikovi raamatule „Füüsika: lähedane ja kauge”. 1963. Tartu Kunstimuuseum