Tagasi kalendrisse

Vestlusõhtu muusiku ja pianisti Kristjan Randalu ning muusikakriitiku ja saatejuhi Kaur Garšnekiga

Vestlusõhtu muusiku ja pianisti Kristjan Randalu ning muusikakriitiku ja saatejuhi Kaur Garšnekiga

Aeg: 07.01.17  16:00–17:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Inspireeritult kahest muusikateemalisest näitusest „Veemuusika ja teisi helisid. Vladimir Tarasov“ ja „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“ Kumu kunstimuuseumis, astuvad laupäeval, 7. jaanuaril dialoogi tunnustatud muusik ja helilooja Kristjan Randalu ning muusik, kriitik ja Klassikaraadio saatejuht Kaur Garšnek.

Vestluse käigus tuleb juttu improvisatsioonist muusikas, džässis, vestlejate loomingus ning kujutava kunsti ja muusika seostest. Üritus leiab aset neljandal korrusel avatud näituse „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“ džässile pühendatud teemaruumis.

Vestlusõhtu lõpetavad muusikalise etteastega noored muusikud Ivonna-Ly Pachel ja Kärttu Kivinukk.

Kristjan Randalu (1978) on üks Eesti edukamaid noori heliloojaid ja džässpianiste, kelle auhindade hulka kuuluvad Jazz Award of Baden-Wuerttemberg 2007, Elion Jazz Award 2011 ja Eesti Kultuurkapitali muusikapreemia 2014. Randalu on muuhulgas esinenud New Yorgis Carnegie Hallis ja Lincoln Centeris, Berliini Konzerthausis, samuti Istanbulis ja Londonis, Oslos ja Madridis.

Kaur Garšnek (1983) on tegutsenud muusikaajakirjanikuna, saatejuhina Klassikaraadios ja Kuku raadios, filosoofialektorina Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, kitarristina erinevates bändides, periooditi elektronmuusiku ja DJ-na, ning Klassikaraadio helioperaatorina.

Vladimir Tarasov. Veemuusika. 1994. Installatsioon. Autori omand