Tagasi kalendrisse

Värvide dirigendid. Laulvad maastikud

Värvide dirigendid. Laulvad maastikud

Aeg: 22.04.17  16:00–17:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Muusika- ja teemaürituste sari näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis

Märtsist augustini leiavad kord kuus laupäeviti aset üritused, kus erinevat ainest tutvustavad oma ala spetsialistid ning muusikateemalisele näitusele kohaselt on oma osa ka muusikalistel etteastetel.

Sarja teisel üritusel „Laulvad maastikud“ tuleb juttu maastikust kui inspiratsiooniallikast, rahvusmaastiku valimise aktsioonist ja maastiku tähtsusest eesti kultuuriloos. Luubi alla võetakse näitusel esitletud maastikumaalid, eesotsas Konrad Mägi teostega. Teemaruum „Laulvad maastikud“ on näitusel üks olulisemaid, sest just siin esitatud Norra maastikumaalid andsid ameerika päritolu kuraatorile Bart Pushawle inspiratsiooni näitusel nimelt muusikat ja kunsti põimida.

Maastikest teeb üritusel juttu geograaf ja Tartu Ülikooli inimgeograafia teadur Taavi Pae. Taavi Pae on hinnatud õppejõud ja teadustööde juhendaja kultuurigeograafia alal ning on muu hulgas kirjutanud artikleid väljaannetele, nagu Eesti Loodus, Keel ja Kirjandus ning Postimees. Taavi Pae on ka üks Eesti 100. sünnipäevaks valmiva rahvusatlase arendajaid.

Ürituse lõpetab soome kunstniku Enne Ilo Purovaara muusikaline teos, mis sünnib otse näitusesaalis ning on inspireeritud just eelnevalt mainitud teostest. Purovaara on soome multiinstrumentalist ja helilooja, kes tegutseb Helsingis. Hetkel õpib ta Sibeliuse Akadeemias. Kumus leiab aset tema kolmas soolokontsert „Kõlad näitusel“ („Näyttelyääniä / Sounds at an Exhibition“). Kontsert uurib sidemeid ruumi, kuulaja ja kujutava kunsti vahel.

Üritustesarja „Värvide dirigendid“ ajakava

18.03 Muusika, malbus ja modernsus

22.04 Laulvad maastikud

27.05 Vaikuse helid

17.06 Ürgsed helid

15.07 Muusika ja melanhoolia

26.08 Džässiajastu ebakõla

Konrad Mägi. Maastik punase pilvega. 1913–1914. Eesti Kunstimuuseum