Tagasi kalendrisse

Värvide dirigendid. Džässiajastu ebakõla. Ivi Rausi ja Mart Soo

Värvide dirigendid. Džässiajastu ebakõla. Ivi Rausi ja Mart Soo

Aeg: 26.08.17  16:00–17:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Teemaürituste ja muusika sari näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis

Märtsis alustab Kumu kolmandal korrusel näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“ kuueosaline üritustesari, mis iga kuu keskendub ühele näitusel puudutatud teemale. Märtsist augustini leiavad kord kuus laupäeviti aset üritused, kus ainest tutvustavad oma ala spetsialistid ning muusikateemalisele näitusele kohaselt on oma osa ka muusikalistel etteastetel.

Sarja viimasel üritusel augustis tuleb juttu kohvikukultuuri arengust ja džässmuusika võidukäigust Eestis 1920. ja 1930. aastatel ning selle mõju avaldumisest kujutavas kunstis. Džässmuusikat tutvustab Eesti Jazzliidu tegevjuht Ivi Rausi. Koos kitarrist ja helilooja Mart Sooga pannakse ühiselt teemaüritustesarjale ka muusikaline punkt.

Ivi Rausi on julge ja eksperimentaalne muusik, kelle helikeel ühendab endas džässi, pärimusmuusika ja maailmamuusika elemendid. Muusikutöö kõrvalt tegutseb ta ka Eesti Jazzliidu tegevjuhina. Oma muusikalist teekonda alustas Ivi Rausi klassikalise muusika ja klaveriga, õppinud on pärimusmuusikat ja väikekannelt ning tänaseks jõudnud jazzmuusikast kaasaegse vaba improvisatsioonini. Ivi Rausi omaloomingult on võimalik kuulata albumitelt „KummaLiine Kleit” (2012) ja „2+2 on 2” (2015).

Mart Soo on tunnustatud kitarrist, helilooja ja muusikapedagoog, kes sel aastal pälvis ka Danske Jazziauhinna. Mart Soo on ühtlasi ka ansamblite Weekend Guitar Trio ja Tunnetusüksus liige.

Värvide dirigendid üritustesarja ajakava

18.03 – Muusika, malbus ja modernsus

22.04 – Laulvad maastikud

27.05 – Vaikuse helid

17.06 – Ürgsed helid

15.07 – Muusika ja melanhoolia

26.08 – Džässiajastu ebakõla

Konrad Mägi. Maastik punase pilvega. 1913–1914. Eesti Kunstimuuseum