Tagasi kalendrisse

Tasuta interaktiivsed töötoad lastele, noortele ja täiskasvanutele!

Tasuta interaktiivsed töötoad lastele, noortele ja täiskasvanutele!

Aeg: 24.03.17–26.03.17  12:00–17:00
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: Tasuta

Kumu kunstimuuseum koostöös Krakowi kunstiakadeemiaga pakub lastele ja täiskasvanutele tasuta töötubasid, avastamaks lähiväljaside (near-field communication e NFC) võimalusi. Selle tehnoloogia abil on võimalik täiesti uudsel viisil läheneda lugude jutustamisele ja mängude loomisele või vaadata hoopis teise pilguga Kumu kunstiteoseid ja muuseumihoonet. Eelnevad teadmised ei ole vajalikud, kõike saab õppida kohapeal.

Soovitame varakult eelregistreeruda, sest kohtade arv on piiratud!

Lastele (vanuses 8–14)

„Interaktiivse maakera töötuba”

Lapsed valmistavad endale paberist interaktiivse maakera mudeli. Lähiväljatehnoloogia, nutitelefoni ja joonistuste abil valmivad lastel reaalsed mikroskulptuurid, mis reageerivad nutitelefoni kaudu puudutusele. Hiljem saab töötoas õpitut kerge vaevaga tutvustada sõpradele ja pereliikmetele, sest skulptuurid toimivad ka võrguühenduseta.

Tegevused: kaardistamine, joonistamine ning lähiväljaside ja nutitelefoni võimaluste kasutamine.

Omandatavad oskused: teabe jagamine nutitelefoni kaudu, lähiväljaside kodeerimine ja joonistuste sidumine lähiväljatehnoloogiaga.

Töötoad viib läbi inglise keeles kunstnik ja teadlane Michal Hyjek.

Toimumisaeg: 24.03 kell 12.00, 14.00 ja 16.00

26.03 kell 14.00 ja 16.00

Kestus: 1 tund

NB! Vajalik on eelregistreerimine. Registreerimisvormi täitmiseks klõpsake soovitud ajal.

Töötoa näidisesitlus

Noortele ja täiskasvanutele (vanuses 15+)

„Päästa ajalugu: loo 3D-mobiilimäng!”

Igaüks võib osaleda interaktiivse mängu loomises! Helisalvestuste, joonistuste ja 3D-skannide abil kogume kokku jutukesed, kujutised ja muu teabe kohalike ja kaugemate paikade kohta ning teeme nendest 3D-mängu. Avalikust ruumist, nagu Kumu kunstimuuseum, võib sageli leida olulisi lugusid, mälestusi ja iseloomulikke helisid, mida saab teistega jagada avatud arvutimängu kaudu. Töötubade resultaadid pannakse välja muuseumi avatud alas.

Tegevused: joonistamine, lugude jutustamine, kunsti ja ajaloo tundmaõppimine, lähiväljaside tehnoloogia, nutitelefonid, 3D-mäng mobiiliseadmes, liitreaalsus, Unity mootor ja IoT.

Omandatavad oskused: teabe jagamine nutitelefoni kaudu, lähiväljaside kodeerimine, 3D-skannimine ja mängupõhine keskkonnaõpe.

Töötoad viib läbi inglise keeles kunstnik ja teadlane Michal Hyjek.

Toimumisaeg: 25.03 kell 12.00 ja 15.00

Kestus: max. 3 tundi

NB! Vajalik on eelregistreerimine. Registreerimisvormi täitmiseks klõpsake soovitud ajal.