Tagasi kalendrisse

Tallinna Kunstikool Kumus! Anu Kalmu juhendatud töötuba: kuivnõel

Tallinna Kunstikool Kumus! Anu Kalmu juhendatud töötuba: kuivnõel

Aeg: 30.03.17  18:00–19:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: 11 €

Märtsist alates toimuvad Kumu kunstimuuseumi stuudiotes Eesti Kunstimuuseumi ja Tallinna Kunstikooli koostöös kunstistuudiod, mida viivad läbi Tallinna Kunstikooli legendaarsed õpetajad. Graafikastuudiot juhendab Anu Kalm, joonistamist Urmas Orgussaar ja keraamikastuudiot Aino Saan.

Neljapäevases töötoas, kus graafikastuudiot juhendab Anu Kalm, võetakse vaatluse alla kuivnõela tehnika. Osalema oodatakse kõiki graafikahuvilisi alates 12. eluaastast!

Anu Kalm on tunnustatud eesti graafik ja raamatuillustraator, kes  on  olnud ka Eesti Kunstnike Liidu asepresident. Kalmu töid iseloomustab huvi erinevate tehnikate ja materjalide vastu. Oma huvi ja teadmisi jagab ta mitmetel kursustel Eesti Kunstiakadeemias ja  Tallinna Kunstikoolis.

Kuivnõel on sügavtrükitehnika, mis näeb ette kujutise kraapimist (üldjuhul nõela või noa abil) metallplaadile. Seejärel kaetakse plaat värviga, hõõrudes värvi kraabitud vagudesse. Siledad pinnad pühitakse puhtaks. Trükkides jätavad paberile kujutuse just värviga täidetud vaod. Taaskord tuleb arvestada, et tegemist on joonistuse negatiiviga.

Kuna stuudiotes on osalejate arv piiratud, siis palume eelregistreeruda.

Osalemine töötoas maksab 11 € (sisaldab muuseumipiletit).

Rohkem infot järgmiste töötubade kohta Kumu kodulehelt juba peagi.