Tagasi kalendrisse

Muusika siit- ja sealtpoolt Ande

Muusika siit- ja sealtpoolt Ande

Aeg: 27.03.17  19:00–20:00
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: Tasuta

Mercedes Krapovickas, Valia Wistuba ja Camilo Pajuelo, kolm väljapaistvat muusikut, esinevad esimest korda koos ühel kontserdil 27. märtsil Tallinn festivali Iberofest raames. Koos esitavad nad Ladina-Ameerika muusikute loomingut, sealhulgas ka Violeta Parra ja Astor Piazzolla muusikat. Kontsert on osalejatele tasuta. Kontserdi korraldajateks Argentina ja Tšiili suursaatkonnad Helsingis.

Mercedes Krapovickas on bandooniumimängija, pianist, helilooja ja muusikateadlane Argentinast, kes on õppinud lisaks paljudele teistele õppeasutustele ka Sibeliuse Akadeemias Soomes. Mercedese repertuaaris on tänu tema erilisele instrumendile aukohal tangomuusika, kuid ka ta enda aranžeeringud ja helilooming.

Valia Wistuba on Tšiili poplaulja, kes alustas muusikaga juba üsna varases lapseeas. Olles pärit kuulsast Tšiili muusikute perest, kuulusid muusika ja balletitants tema ellu igapäevaselt. Tänaseks on Valiast kujunenud väljendusrikka häälega andekas laulja.

Camilo Pajuelo on Peruu muusik ja muusikateadlane. Camilo on lõpetanud Peruu Rahvusliku Konservatooriumi Limas kitarri erialal. Lisaks soolokitarristi karjäärile on Camilo ka nõutud kammermuusik.