Tagasi kalendrisse

Muuseumiöö

Muuseumiöö

Aeg: 20.05.17  18:00–23:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: tasuta

Muuseumiööl, laupäeval, 20. mail kell 18.00–23.00* on Kumu kunstimuuseumis külastajatele tasuta avatud Eesti kunsti püsiekspositsioon ja vahetatavad näitused „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“, „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“ ning rahvusvahelise projekti „Translocal. Muuseum kui tööriistakast“ näitus.
Muuseumiöö 2017 teema on „Öös on mänge“, mis on sel korral inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast.

III korrus
Kumu kunstimuuseumi Eesti kunsti püsiekspositsioon jaguneb kahele korrusele. Kolmanda korruse näitusel „Varamu“ on huvilistel võimalus nautida Eesti kunsti klassikat 18. sajandist kuni Teise maailmasõja lõpuni. Näitus tutvustab Eesti kunstiloo tähtsamaid autoreid, nagu Johann Köler, Kristjan Raud, Konrad Mägi, Ants Laikmaa ja Nikolai Triik.
B-tiivas avatud näitus „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“ ühendab endas muusika ja kunsti. Ameerika päritolu noore kunstiteadlase Bart C. Pushaw kureeritud näitus pakub ülevaadet muusika ja kunsti tähtsusest ning sidemest Eesti kultuuriloos. Näitus uurib, kuidas muusika ja helid on mõjutanud Eesti modernistlikku visuaalkultuuri alates Vanemuise kuldse kandle muistsest kõlast ja regilaulude leelotamisest kuni moodsa ajastu kohvikute kärarikkuse ja džässiajastu abstraktsuseni.

IV korrus
Eelmisel aastal jõudis Kumu kunstimuuseumi neljandal korrusel publiku ette uus püsiekspositsioon „Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)“. Näitus esitab ühe vaate 20. sajandi keskpaiga ja teise poole Eesti kunstile, mida kujundasid suures osas konfliktid ja kohandumised Teise maailmasõja järgse uue poliitilise olukorraga.
Püsiekspositsiooni lõpus asuvas projektiruumis saab tutvuda koostöös Kumu noorteklubiga sündinud näitusega „Üksi/koos“, mis valmis rahvusvahelise projekti „Translocal. Muuseum kui tööriistakast“ raames.
B-tiivas avatud näitus „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel“ tegeleb samuti Teise maailmasõja järgse kunstiga, käsitledes Moskva ja Tallinna kunstikontakte 1960.–1980. aastatel. Vaatluse all on kõnealuse kunstitelje kõige krestomaatilisemad esindajad Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel ning nende loomingu uuenduslikum osa, mis seondus nõukogude ajal omaette fenomeniks tõusnud populaarteadusliku kirjandusega, aga ka spetsiifiliste audiovisuaalsete lahenduste kasutamisega.

Ajakava
18.00–22.00 Mängud hoovis – iseseisev orienteerumismäng Kumu sisehoovis.
18.30–22.00 Mängud paberiga – Kumu hariduskeskuses saavad kõik huvilised osa võtta järjehoidjate töötoast. Töötoas valmivad raamatutegelastest inspireeritud järjehoidjad, mis taaselustavad kirjanduslemmikuid.
18.30–22.10 Mängud kunstisaalis – Kumu töötajad ja Kumu noorteklubi liikmed tutvustavad muuseumiööl erinevaid mängutemaatikaga teoseid näitustel. Täistundidel toimuvad eestikeelsed teosetutvustused ja pooltundidel venekeelsed.

Eesti keeles
19.00 näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“
20.00 projektiruumi näitusel „Üksi/koos“
21.00 näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“
22.00 püsiekspositsioonis „Konfliktid ja kohandumised“

Vene keeles
18.30 näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“
19.30 projektiruumi näitusel „Üksi/koos“
20.30 näitusel „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“
21.30 püsiekspositsioonis „Konfliktid ja kohandumised“

Muuseumiööl on suletud näitused „Anu Põder. Haprus on vaprus“ 5. korrusel kaasaegse kunsti galeriis ja „Jüri Okas“ kunstimuuseumi suures saalis.

Sissepääs muuseumisse järjekorra alusel kuni kl 22.30. Autodega Kumu külastajad saavad sõiduki tasuta parkida Valgel tänaval asuvasse Kumu parklasse.

Kumu Reval Café on samuti avatud hilisõhtuni ning muuseumiöö puhul ootab külastajaid ka eripakkumine: Ostes 20. mail mistahes kuuma joogi kaasa, saad Kumu küpsise tasuta!*

*Pakkumine kehtib 20. mail 2017 või kuni küpsiseid jätkub.