Tagasi kalendrisse

MR GAGA

MR GAGA

Aeg: 22.03.17  18:00–19:45
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: Tasuta

Filmi juhatab sisse Ohad Naharini workshoppides osalenu Arolin Raudva
Rež Tomer Heymann, Iisrael, Saksamaa, Rootsi 2015, 100 min
Heebrea ja inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega

Euroopa parima dokumentaalfilmi auhinnale nomineeritud „Mr Gaga” jälgib kaasaegse tantsu ja koreograafia suurkuju Ohad Naharini elu ja pingelist tööprotsessi kaheksa aasta vältel pakkudes vaatajale võimaluse heita pilk geniaalse tantsukunstniku loomeprotsessi. Filmi lavastaja Tomer Heymann, kes tunneb Ohadi juba 20 aastat, sai inspiratsiooni filmi tegemiseks, kui nägi oma sõpra õpetamas Naharini Batsheva tantsukoolis Tel Avivis. Seda 1990. aastal rajatud tantsukooli peetakse üheks maailma parimaks, kuhu tullakse õppima kõikjalt maailmast. Kuigi elu ja treeningud koolis on viinud paljud õpilased närvivapustuse äärele, armuvad õpilased oma õpetaja kirglikult pühendunud isiksusse silmapilkselt.

Ääretult inspireeriv dokumentaalfilm ei ole film mitte ainult ühest kaasaja suurimast tantsugeeniusest vaid ka kunsti võimest teha meist kõigist paremad inimesed.

Režissöör intervjueeris Naharini sõpru, tantsijaid ja kolleege. Ta jäädvustas tantsuproove Batsheva tantsuagentuuris Tel Avivis, kus üliliikuv Ohad Naharin on 1990. aastast töötanud kunstilise juhi ja koreograafina. Naharin ise jutustab oma varasest lapsepõlvest kibutsis, tantsumaailma avastamisest suhteliselt hilises eas, lühiajalisest tööst Martha Grahami agentuuris, jumaldatud abikaasast ja oma tööst, sealhulgas isikupärase liikumiskeele Gaga loomisest. Naharini eluloo kirevusele lisavad sära lummavad tantsukatked tema jõulistest, lummavatest ja stiilsetest lavastustest.