Tagasi kalendrisse

Kumu Dokumentaal. Reset

Kumu Dokumentaal. Reset

Aeg: 31.05.17  18:00–20:50
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: Tasuta

Rež Thierry Demaizière, Alban Teurlai, Prantsusmaa 2016, 110 min
Prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega

Seansi juhatab sisse Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur, keda intervjueerib Tiit Tuumalu.

Kuigi Pariisi ooperiteatri balletitrupi juhina töötav tantsija ja koreograaf Benjamin Millepied on viimasel ajal meediaorbiidis rohkem tänu oma näitlejatarist abikaasale Natalie Portmanile, ei räägi „Reset” siiski nende kahe vapra ja ilusa abielust. See on dokumentaalfilm suure kunstnikuhingega mehe kirest, kes valmistab ette oma esimest balletti maailmakuulsas Palais Garnieri ooperimajas 2015. aasta septembris.

Me näeme filmis New Yorgis professionaalset tantsijakarjääri alustanud Millepied’d, kes on olnud koreograafiks ka paljudele Hollywoodi filmidele, sh „Mustale luigele“ (2010), mis viis ta kokku tulevase abikaasaga, tema kõige intensiivsemal perioodil kolmekümne viie päeva vältel enne esietendust. Millepied suhtub valmivasse etendusse suure kire ja nõudlikkusega, mida ta igal sammul nõuab ka oma tantsutrupi liikmetelt. Ta püüab loomulikult täiust, kuigi tunnistab kaamerasse, et seda pole olemas. Olles balletitrupi direktor, peab ta lisaks suurele kunstile tegelema ka argiprobleemidega nagu näiteks majatehnikute streigiga – kõik see teeb ta aga hoolivamaks ja inimlikuks.

„Reset” näitab publikule Millepied’ portreteerimise kaudu ajaloolise ooperimaja glamuurse fassaadi taha peitunud higi ja vaeva, teisalt on see lugu siiski kunsti maagiast, millesse me kõik usume.