Tagasi kalendrisse

Kumu Dokumentaal. Magnus

Kumu Dokumentaal. Magnus

Aeg: 07.06.17  18:00–19:15
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: Tasuta

Rež Benjamin Ree, Norra / Norway 2016, 78 min
Norra ja inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega

Filmi juhatab sisse filmirežissöör ja malespetsialist Kaupo Kruusiauk.

Filmile eelneb kell 16.00 meistrite tasemel simultaan, mille annavad meie naiste tšempionid Mai Narva ja Margareth Olde. Osale ja vaata lisa siit!

Sven Magnus Carlsen (snd 1990) on male suurmeister ja valitsev maailmameister, läbi aegade kõrgeima reitinguga geenius, keda maailm tunneb ka kui Male Mozartit. Rahvusvaheliseks suurmeistriks sai Magnus 13-aastaselt 2004. aastal, kui noormees tegi selge otsuse – temast peab saama oma ala parim, male maailmameister. Coming-of-age žanris valminud lugu näitab, milliseid takistusi tuli tulevasel meistril läbida enne, kui ta ihaldatud tiitli võitis. Selle nimel pidi noor poiss ohverdama oma sõbrad, nooruspõlve ja hoolitseva perekonna. Tänaseks on Magnusest saanud üks maleajaloo superstaare, keda oma mängustiili tõttu on võrreldud nii Anatoli Karpovi kui Vassili Smõsloviga.

„Magnus“ on emotsionaalne dokumentaalne draama, mis ühendab suurt hulka malet mittemängivaid inimesi, kuid ka neid 600 miljonit inimest kõikjal maailmas, kes tunnevad male mängimisest suurt rõõmu.