Tagasi kalendrisse

Kumu Dokumentaal. Louise Bourgeois: ämblik, armsam ja mandariin. Filmile eelneb “Anu Põder. Haprus on vaprus” kuraatorituur!

Kumu Dokumentaal. Louise Bourgeois: ämblik, armsam ja mandariin. Filmile eelneb “Anu Põder. Haprus on vaprus” kuraatorituur!

Aeg: 24.05.17  18:00–19:45
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: Film tasuta, tuuril osalemine näitusepiletiga

Rež Marion Cajori, Amei Wallach, USA 2008, 99 min
Inglise keeles

Kell 17.00 eelneb filmile Feministeeriumi kuraatorituur Rebeka Põldsamiga näitusel “Anu Põder. Haprus on vaprus” Kumu kaasaegse kunsti galeriis 5. korrusel.

2008. aasta dokumentaalfilm Louise Bourgeois’st räägib 1911. aasta esimesel jõulupühal sündinud geniaalsest kunstnikust, kes avab meile säravate, ülivaimukate formuleeringute ning mõttekildudega kunstist ja elust oma vaheda mõistuse ja geniaalsuse. Filmi näidatakse Kumu 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis toimuva näituse „Anu Põder. Haprus on vaprus” publikuprogrammis, et luua paralleel kahe 20. sajandi suure skulptori loomingu vahele. Nii Anu Põdra kui Louise Bourgeois’ kunstnikuteed iseloomustavad loominguline kindlameelsus, mängulisus, inimlikkuse selge tunnetamine ja haavatavuse tajumine.
Osalemine näitusepiletiga (2.70 €), kogunemine piletikassade juures.

https://www.youtube.com/watch?v=JMdWNwOWnng

vt ka intervjuu režissöör Amei Wallachiga

Feministeeriumi kuraatorituur on osa näituse “Anu Põder. Haprus on vaprus” publikuprogrammist, mis juhatab sisse Kumu Dokumentaali raames linastuva filmi “Louise Bourgeois: ämblik, armsam ja mandariin”. Näitus on avatud 6. augustini 2017. Rohkem infot näituse kohta muuseumi kodulehel ja Facebookist.