Tagasi kalendrisse

Artist talk vendade Raul ja Kalev Rajangu ning kunstiteadlase ja kuraatori Liisa Kaljulaga

<i>Artist talk </i> vendade Raul ja Kalev Rajangu ning kunstiteadlase ja kuraatori Liisa Kaljulaga

Aeg: 22.09.16  18:00–19:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Artist talk vendade Raul Rajangu ja Kalev Rajanguga. Juttu tuleb nii hilissotsialistliku elu arvukatest veidrustest kui ka Rajangute idüllilisest lapsepõlvest 1960.–1970. aastate väikelinnas Viljandis, mis on perekonna fotoalbumitest jõudnud ka Raul Rajangu varasesse sarja „Nõukogude öö” (1981–1982). Artist talk’i viib läbi näituse kuraator Liisa Kaljula.

Raul Rajangut on peetud Eesti postmodernistliku kunsti isaks. Ta töötas 1980. aastatel välja isikupärase reljeefsete maalipindadega autoritehnika, milles ühena esimestest segas erinevatest kultuurikontekstidest pärit tsitaate. Jõudnud kunsti juurde iseõppijana ja teinud 1984. aastal pahviks lööva debüüdi vabariiklikul noortenäitusel, on Rajangu end alati osanud hoida avalikkuse liigse tähelepanu eest, käies Kesk-Eesti metsade keskelt pealinnas vaid ülimal vajadusel. Seetõttu on teda ikka ja jälle nimetatud üheks müstilisemaks tegelaseks Eesti kunstimaastikul.

Näituse „Nõukogude öö. Raul Rajangu” raames toimuval artist talk’il ühineb kunstniku ja kuraatori Liisa Kaljulaga Raul Rajangu sugugi mitte vähem ekstsentriline vend Kalev Rajangu, kelle tööalade hulgast leiame muu hulgas hauakaevaja, muusiku, modelli ja filosoofi ametid. Oma originaalseid mõtteid on ta publikuni varem vahendanud nii raadios kui ka televisioonis jooksnud „Ööülikooli” loengusarjas (http://www.ylikool.ee/et/13/kalev_rajangu).

Raul Rajangu. Nääriöö. 1982. Segatehnika. Erakogu