Tagasi kalendrisse

Hull Teadlane näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“

Hull Teadlane näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“

Aeg: 08.04.17  16:00–17:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Laupäeval, 8. aprillil külastab Kumu kunstimuuseumit näitusel „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel“ Hull Teadlane Tartu Ülikooli muuseumist.

Näitus „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad“ sündis koostöös Moskva kuraatori Anna Romanovaga ning keskendub Tallinn-Moskva kunstisilla nimekamatele kunstnikele nagu Ülo Sooster ja Juri Sobolev. Mõlema mehe puhul oli tegemist Nõukogude Liidu mitteametlike kunstnikega, kelle mõju järeltulevatele põlvedel on raske üle hinnata.

Nii Sooster kui ka Sobolev teenisid leiba illustraatorite ja raamatukujundajatena ning kuna tegemist oli teadus- ja ulmekirjanduse õitsemisajaga, leidsid mõlemad mehed tee ka teaduse juurde. 1962. aastal alustas Sooster 199 joonistusest koosneva sarja valmistamist populaarteaduslikule väljaandele „Lähedane ja kauge füüsika“. Illustratsioonid on esindatud ka kõnealusel näitusel.

Kuna teadus ning teaduskirjandusega töötamine mõjutas suurel määral kunstnike loomingut ja arengut, siis ühendame teaduse kunstiga ka näitusel. Põnevaid teaduskatseid asub otse näitusesaalis tegema Hull Teadlane Tartu Ülikooli muuseumist. Üritusel tuleb katsete kõrval juttu ka teaduse populariseerimisest ning Tartu Ülikooli muuseumi tegemistest selles vallas.

Hullu Teadlase kabinet korraldab teaduspõhiseid üritusi nii lastele kui täiskasvanutele ja selgitab praktilises ning meelelahutuslikus vormis erinevaid loodusnähtusi ja füüsikaseadusi. Samuti korraldab Hullu Teadlase kabinet juba mitmendat korda lastele suunatud teaduskonverentsi. Hullu Teadlase tegemistest võid lähemalt lugeda siit.