Tagasi kalendrisse

Ekskursioon 60+: Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel

Ekskursioon 60+: Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel

Aeg: 31.03.17  11:30–12:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

4. korrus, B-tiib

Näitus uurib nõukogude perioodi Tallinna ja Moskva mitteametlike kunstnike mõtteruumi ja loomingulist dialoogi. Nelja nimeka autori oluliseks ühisjooneks on kunsti ja teaduse sünteesimine oma töödes.

Töötuba: origami

Kunstisari „60+“ on mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid. Juhendajateks Sandra Lääne ja Darja Andrejeva. Töötoad toimuvad eesti ja vene keeles Kumu hariduskeskuses kell 13.00–14.00.

Ekskursiooni kestus 60 minutit

Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga. Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda  Kumu aastapileti soetamist. 

Kell 14.00 vene keeles – kunstiteadlane Karin Taidre

Ülo Sooster. Illustratsioon V. Trostnikovi raamatule „Füüsika: lähedane ja kauge”. 1963. Tartu Kunstimuuseum