Tagasi kalendrisse

Eesti Tantsuagentuur: NEXT ZONE “RITUAL”

Eesti Tantsuagentuur: NEXT ZONE “RITUAL”

Aeg: 10.04.17  19:00–20:05
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: 15/12/10 €

Koreograaf: Lene Boel
Kestus: 65 min

Innuiitide kultuurist ja urbanistlikest breigilahingutest inspireeritud maagiline tantsulavastus koos maailmaklassi breiktantsijatega.

„Ritual“ on toores, naljakas ja provokatiivne teekond, mis on inspireeritud inuittide kultuurist, arktilisest loodusest ja urbanistlikest breigilahingutest. Lene Boel kõrvutab innuiitide traditsioonilise maagilise ja vaimseid väärtusi kandva kultuuri linliku hiphopi ja breiktantsu kultuuriga. Inuiitid kasutasid aastaid trummitantsu õigusemõistmise vahendina, lahendades konflikte läbi laulu ja tantsu. Urban dance sisaldab nn tantsulahinguid, kus negatiivsed ja vägivaldsed aistingud transformeeruvad eriomaseks ja plahvatuslikuks kunstiliseks väljendusvormiks. „Rituali“ koreograafia, muusika ja valguskujundus moodustavad lavastuse, mis uurib ürgseid inimesi ja loodust käivitavaid jõude. Lavastus on sobilik vanusele alates 8-eluaastast.

Next Zone on produtseerinud lavastusi ja filme aastast 1997 ning alates 2001. aastast pälvinud The Danish Arts Councili püsiva rahastuse. Instinktid, keha ja emotsioonid on koreograaf Lene Boeli unikaalse liikumiskeele keskmes. Tema koreograafiline keel varieerub delikaatsetest žestidest äärmuslike füüsiliste liikumisteni. Oma viimastes töödes on ta loonud lavastusi peamiselt breiktantsijatele, kasutades ära nende spetsiifilisi oskusi uute koreograafiliste väljendusvormide leidmisel. Boel on saavutanud laia tunnustuse esteetiliselt kaunite lavastustega, kus valgus, heli ja tants loovad tervikliku ja ühtse kunstilise jõu.

Piletid 15/12/10 €

www.tantsuagentuur.ee