Tagasi kalendrisse

Animafilmi töötuba „Plahvatav maailmamuna, küberneetiline kala ja peegelduvad galaktikad”

Animafilmi töötuba „Plahvatav maailmamuna, küberneetiline kala ja peegelduvad galaktikad”

Aeg: 22.04.17  12:00–14:30
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: 11.50 €

Kumus on näitus, kus teosed on tihtipeale sama segamini aetud kui töötoa pealkiri. Selle vaatamise järel tahaks kujutleda ennast kunstnikena, kes pool sajandit tagasi istusid suurlinna kohvikus, pahvisid piipu  ja joonistasid, aina joonistasid kõige hullumeelsemaid fantaasiaid, lõikasid ajakirjadest välja pilte ja fotosid, paigutasid neid absurdseteks kollaažideks, kubistlikeks ruumideks, modernistlikeks teosteks. Maailmamuna praguneb, killuneb, lõpuks plahvatab, kadakad muutuvad munadeks, kalad kogunevad parvedesse ja ajavad üksteist mänguhoos taga. On portreed, kus nina asemel kõrv, silm on paigutatud suhu… Näitus ajab vaataja segadusse, rikub maailma loomulikke ja loogilisi seoseid, ühendab aatomid ja elektronid, küberneetika ja elektroonika, idamaised mandalad ja kosmoloogia. Need kunstnikud väljendasid kaasaegsust väga erineval moel – graafikas, animatsioonis, slaidfilmides.

Inspireeru näitusest ja tule tee ise valmis multikas! Animatsiooni töötoas laename elemente kunstnikelt, paneme näitusemaailmad  elama ja liikuma, mõtleme välja oma loo, tegelased ja tausta – animeerime ehk teeme lamenuku tehnikas oma animafilmi. Lisaks tutvume animatsiooni põhitõdedega ja üldse filmitegemise etappidega.

Töötuba sobib koolilastele.
Kindlasti soovitame vaadata näitust „Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel“.

Juhendajad Sondra Lampmann ja Erik  Alunurm Nukufilmi Lastestuudiost
Osalustasu 11.50 € / in
Vajalik on eelregistreerimine
Sissepääs kõikidele Kumu näitustele kursusepiletiga

Info ja registreerimine: 533 10318, 602 6134, piret.lindpere@ekm.ee

nukufilmilastestuudiologo

NB! Oma lapse töötuppa registreerides kinnitate, et teie ja töötoas osaleja lubavad jagada filme Eesti Kunstimuuseum ja Nukufilmi Lastestuudio kodulehel ja teistes kanalites,  esitada teos konkurssidele, festivalidele ja kasutada muul moel. Sest kui tuleb lahe film, siis võiks ju seda ka teistele näidata ja anda võimalus auhindu püüda!