Ekskursioon 60+

Kunstisari 60+
Kumu uutel näitustel

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Kohtumised toimuvad iga kuu viimasel reedel (juhul kui see ei ole programmis märgitud teisiti).

Algusajad:

Kell 11.30 ekskursioon eesti keeles – Kumu hariduskeskuse programmijuhid
Kell 13.00–14.00 töötuba eesti ja vene keeles – juhendajad Sandra Lääne ja Darja Andrejeva

Kell 14.00 ekskursioon vene keeles – kunstiteadlane Karin Taidre

Ekskursiooni kestus 60 minutit

Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures
Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8  / sooduspilet 6 ). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

Programm kevad 2017

27.01.2017
Veemuusika ja teisi pilte helist. Vladimir Tarasov
4. korrus, B-tiib

Vladimir Tarasov on vene päritolu Leedus elav muusik ja helikunstnik, kes eksperimenteerides heliga nii džässis kui ka kunstis loob mitmekülgseid teoseid. Näitusel eksponeeritakse tema installatiivse loomingu tähtteoseid , mh „Veemuusikat”.
Töötuba: vesigraafika

17.02.2017 NB! Seoses vabariigi aastapäevaga toimub kohtumine veebruarikuu kolmandal reedel.
Paul Delvaux. Unest ärkaja
Suur saal

20. sajandi kunsti oluliselt mõjutanud Belgia sürrealisti unenäolise atmosfääriga töödes seguneb reaalsus ja illusoorsus, mängitakse sügavalt isiklike motiivide koosluste ja tsitaatidega kunstiajaloost.
Töötuba: söejoonistused

31.03.2017
Sümmeetrilised maailmad – peegeldatud sümmeetriad. Ülo Sooster, Juri Sobolev, Tõnis Vint, Raul Meel
4. korrus, B-tiib

Näitus uurib nõukogude perioodi Tallinna ja Moskva mitteametlike kunstnike mõtteruumi ja loomingulist dialoogi. Nelja nimeka autori oluliseks ühisjooneks on kunsti ja teaduse sünteesimine oma töödes.
Töötuba: origami

28.04.2017
Anu Põder. Haprus on vaprus
5. korrus, kaasaegse kunsti galerii

Anu Põder oli üks omanäolisemaid eesti kaasaegse skulptuuri ja installatsiooni kunstnikke. 1970. aastatel alustanud Põder käsitles oma loomingus inimese hingeelu ja tundemaailma ning vältis erinevalt paljudest oma kaasaegsetest Nõukogude Eesti ühiskonna kujutamist.
Töötuba: papier-mâché

26.05.2017
Jüri Okas
Suur saal

Eelkõige võimeka arhitektina tuntud Jüri Okas kuulub 1970. aastate avangardkunstnike põlvkonda. Tema distantseerunud hoiak tollase ametliku kunsti suhtes tõi reaalsuse kujutamise asemel eesti kunsti minimalismi, maakunsti ja neokontseptualismi.
Töötuba: kollaaž