Kumu giidide baaskoolitus 2017

13. veebruarist 3. märtsini 2017 korraldab Kumu kunstimuuseum taas giidide baaskoolituse. Koolitus on mõeldud giiditöö huvilistele, kes sooviksid viia läbi ekskursioone kunsti keskel ning kellel puudub hetkel Kumu litsents või oleks vaja selle kehtivust uuendada.

Võõrkeele valdamine peaks giidiks soovijal olema vähemalt tasemel C1. Eelnev giiditöö kogemus tuleb kasuks, kuid pole eeltingimuseks koolitusel osalemiseks. Koolitusele tulijal peaks olema kindlasti huvi kunsti ja kunstiajaloo vastu.

Baaskoolituse käigus tutvustakse Kumu kunstimuuseumi, selle positsiooni ja ülesandeid nii Eesti kui ka rahvusvahelises kontekstis, põhjalikumalt süvenetakse III ja IV korruse püsiekspositsiooni.  Tutvutakse Kumu hoone ja selle arhitektuuriga, antakse ülevaade Kumust kui kaasaegse kunsti ideelaborist jpm. Koolitust viivad läbi Kumu kuraatorid-kunstiteadlased ning hariduskeskuse töötajad.

Koolitus toimub eesti keeles.

Koolitusperioodi hulka on arvestatud aeg iseseisvaks õppimiseks ning osalejatele saadetakse e-posti teel vajalikud lugemismaterjalid, mida on soovitav iseseisvalt täiendada. Koolitusperioodil on osalejal õigus tasuta Kumu külastamiseks, sealjuures saab laenutada tasuta infoletist ka audiogiide.

Koolitus lõpeb eksamiga. Eksami võib anda eesti või kokkuleppel keeles, milles hakkate ekskursioone läbi viima.

Koolituse edukalt läbinutele ja giidieksami sooritanutele väljastatakse Kumu giidi kvalifikatsiooni tõendav tunnistus, mis annab õiguse juhtida Kumus ekskursioone ning osaleda uute näitustega seotud giidikoolitustel.

Kui koolitusprotsess on kõigile giidilitsentsi taotlejatele sama, siis giidieksam võib olla laiem (nii kirjalik kui suuline eksam) või kitsam (ainult suuline eksam). Sellest tulenevalt on ka giidilitsentide erinevad kategooriad:

  • I kategooria – giidikoolitus lõpeb nii kirjaliku kui suulise eksamiga (eeldab giidikoolituse materjalide põhjalikumat tundmist),
  • II kategooria – giidikoolitus lõpeb üksnes suulise eksamiga 30-minutilise näidisekskursiooni stsenaariumi baasil.  Viimase sihtgrupp on need grupijuhid ja linnagiidid, kes viivad Kumus läbi vaid lühiformaadis tutvustusi.

Põhjalikum koostöö kunstimuuseumiga eeldab laiema eksami sooritamist.

Baaskoolitusele soovijatel palume täita juuresolev ankeet, mille põhjal valitakse koolitustel osalejaid. Eelistame giidina töötavaid ja reaalselt tööd alustada soovijaid.

Baaskoolituse maksumus on 20 eurot, mis sisaldab elektroonilisel teel saadetavaid koolitusmaterjale ning loengutel-ringkäikudel osalemist. Kui koolitusel osalejal jääb eksam sooritamata temast endast olenevatel põhjustel, siis tasutud summa ei kandu edasi järgmisesse aastasse ning baaskoolituse eest tuleb uuesti maksta.

Baaskoolitusega seotud võimalikud küsimused ning osalemissoov koos juuresoleva ankeediga palume saata hiljemalt 30. jaanuariks k.a aadressil: kumugiid@ekm.ee

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Baaskoolituse ajakava:

Esmaspäeval, 13. veebruaril kl 15.00–18.00
Sissejuhatus, üldised giiditöö põhimõtted, tutvumine Kumu hoonega, ekskursioon „Arhiivi ja arhitektuuri vahel“ – Kadi Polli, Maarin Ektermann, Piret Lindpere

Teisipäeval, 14. veebruaril kl 15.00–18.00
Kuraatoriekskursioon III korruse püsiekspositsioonis – Kadi Polli, Liis Pählapuu

Esmaspäeval, 20. veebruaril kl 15.00–18.00
Kuraatoriekskursioon IV korruse püsiekspositsioonis – Anu Allas

Reedel, 3. märtsil – kaks turismigruppidele mõeldud näidisekskursiooni –
kell 15.00 – Anne Linde (90 min); kell 17.00 – Helen Merila (lühiformaat)

Märtsi II pool – aprill: giidieksamid (eksamiajad vastavalt kokkuleppele)

Lisainfo:
Piret Lindpere
Kumu hariduskeskus
kumugiid@ekm.eeSee e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
tel 5343 9230, 5331 0318