Tellitavad elamusprogrammid

Sooviksite midagi tähistada? Veeta meeleolukalt aega kunsti keskel? Arendada oma loovust, proovida erinevaid kunstitehnikaid, katsetada ja eksperimenteerida? Kumus on võimalik tellida mitmeid erinevaid programme, mis kõik on kohandatavad just teile ja teie seltskonna soovidele! Sünnipäevad, tähtpäevad ning lihtsalt elamuslikult koosveedetud hetked leiavad aset Kumus!

Kuna grupisuurused on väiksed, siis tegeletakse kõigiga individuaalselt ning tagatakse nii meeldiv osaluskogemus kõigile! Programmid algavad ringkäiguga Kumu näitustel – vastavalt soovile on võimalik keskenduda erinevatele perioodidele – kunstiklassikale, siinsetele modernismi suurmeistritele, sotsrealismile, põrandaalusele avangardile ning kaasaegsele kunstile. Kumus võib korraga olla avatud kuni seitse erinevat ekspositsiooni, aastas vahetub kuni kümme näitust, nii et iga üks leiab just selle osa kunstist, mis on talle kõige huvipakkuvam.

Ringkäigule näitustel järgneb ka loominguline osa – kuid kunstianne ei ole absoluutselt vajalik, loovus on olemas kõigi inimestes. Kumu stuudiotes on võimalik elamusprogrammide raames maalida, graafikat trükkida, keraamikat teha ja veel palju erinevaid võimalusi ning kui loovtöö ei tõmba, siis pakutakse mitmeid teisi võimalusi, kuidas seltskonnas üksteisega kunsti kaudu rohkem tuttavaks saada ning meeleolukalt aega veeta!

Sünnipäevakutse saab alla laadida siit

Meeleoluka sünnipäevalaua katab Kumu kohvik. Täpsemat infot catering’i ja peolaua tellimise kohta küsi info@revalcafe.ee või vaata www.revalcafe.ee/catering

Elamusprogrammide hinnad:

Lapsed Noored/täiskasvanud
Osalejate arv Min 10 alates 15 Min 10 alates 15
Köleri kood 13.- 11.- 15.-  13.-
Kuidas dirigeerida värve 13.- 11.- 15.- 13.-


Fantaasia ekskursioonide hinnad:

Kumu ekskursioon (60 min) eesti keeles 35 €
Kumu ekskursioon (60 min) võõrkeeles 50 €

Kumu ekskursioon (kuni 90 min) eesti keeles 45 €
Kumu ekskursioon (kuni 90 min) võõrkeeles 60 €

Köleri kood – avastusretk kunstisaalis!k_cleri-kood1
Lastele, noortele ja täiskasvanutele

Igal kunstiteosel on oma lugu – neisse on peidetud erinevaid tähendusi, tihti on need läbi elanud põnevaid seiklusi, rännanud koos omanikega, neid on üle maalitud, restaureeritud jne. „Köleri kood“ annab võimaluse lahti muukida valitud kunstiteoste varjatud tähendused Kumu püsiekspositsioonidest – millist informatsiooni nad enda materjalikihtides peidavad, millest räägivad teose kompositsioon, žestid, kujutatud esemed, milline on olnud nende saatus.

Programmis osalejad kehastuvad uurijateks, kes liiguvad programmijuhilt saadud vihjete abil ülesandelt-ülesandele, saades selle teekonna käigus teadlikumaks Eesti kunsti ajaloost ja avastades endas detektiivi, kelle peamisteks tööriistadeks on tähelepanelikkus, loogiline järeldusoskus ja võime eristada tähtsat informatsiooni ebaolulisest.

Köleri koodi murdmist saavad edukad detektiivid hiljem tähistada Kumu kohviku 2. korrusel.

Kuidas dirigeerida värve?
Lastele, noortele ja täiskasvanutele

Näitus „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“ (kuraator Bart Pushaw) vaatleb, kuidas muusika ja helid on mõjutanud Eesti kunsti alates Vanemuise kuldse kandle kõlast ja regilaulude leelotamisest kuni moodsa aja kohvikute kärarikkuse ning džässiajastu ebakõla ja abstraktsuseni. Muusika kujutamist maalikunstis, graafikas ja skulptuuris on kasutatud väga paljudel eesmärkidel ning see võis väljendada nii rõõmu ja joovastust kui ka valu ja kannatust, leevendada ühiskonnakihist ja seisundist tulenevat ängi, anda märku võimust, toetada rahvustunnet, peegeldada uut šokeerivat modernset maailma või nihutada kasvõi kujutamise kui sellise piire.

Programmi esimeses osas uuritakse näitusesaalis kunsti ja muusika seoseid, viise, kuidas kunstnikud püüdsid värvide, kujundite ja vormidega mängides tungida pealispinna alla ja pakkuda uusi kogemusi. Teoste vaatamise juures annab programmijuht ka väikseid ülesandeid, mis suunavad osalejate tähelepanu ja ärgitavad kaasa mõtlema.

Programmi teises osas suundutakse Kumu stuudiotesse, kus järgneb loovtöö –muusikaga maalimine.
Värvide dirigendid saavad sündmust tähistada hiljem ka Kumu kohviku 2. korrusel.

Ruum, arhitektuur ja keskkond – elamusprogramm näitusel „Jüri Okas“
Noortele ja täiskasvanutele

Elamusprogrammis „Ruum, arhitektuur ja keskkond“ tutvutakse Eesti ühe radikaalseima postmodernisti Jüri Okase loominguga. Uuritakse ruumi ja arhitektuuri olemust suurmeistri teostes ning tehakse juttu Jüri Okasest kui arhitektist kunstnikust. Juhitud näitusekülastusele järgneb loominguline töötuba näitusesaali osalustoas.

Programmi kestus on 1,5 h.
Hind: kuni 10 osalejat 120.- / kuni 20 osalejat 180.-

Märka, näe, koge – elamusprogramm näitusel „Anu Põder. Haprus on vaprus“
Noortele ja täiskasvanutele

Elamusprogramm „Märka, näe, koge“ kutsub osalejaid Kumu kaasaegse kunsti galeriisse rikastavaid kunstikogemusi hankima. Koos programmijuhi ja harjutuskaartidega liigutakse mööda näitust ning uuritakse hapraid ja vapraid skulptuure erinevatest külgedest. Programm sobib hästi meeskondadele ja sünnipäeva seltskondadele interaktiivseks kogemuseks muuseumis.

Programmi kestus on 1,5 h.
Hind: kuni 10 osalejat 120.- / kuni 20 osalejat 180.-

Fantaasia

Lisaks väljatoodud programmidele on võimalik kombineerida ka oma sünnipäeva-firmapeo või mõne muu sündmuse tähistamine järgKumistest komponentidest:

  • Näituse külastus: ringkäigul võib vaadata nii Eesti kunsti klassikat kui mõnda Kumu vahetatavatest näitustest. Seda, mis parasjagu avatud on, näeb näituste kalendrist siit:

Oleme välja töötanud ka mõned näituse külastuse variandid – valikus on nii traditsioonilisi ekskursioone kui ka mängulisemaid lähenemiseid, mille leiate siit.

Näituse külastus võib kesta 90 minutit (kui soovite ainult seda või lisate toitlustuse juurde) või 60 minutit kui soovite lisada ka loomingulise tegevuse.

Hind:

Kuni 60 min 35.-
kuni 90 min 45.-

NB! Ekskursiooni hinnale lisanduvad muuseumipiletid. Kui tellite lisaks ka töötoa, siis muuseumipileteid ei lisandu.
m_zrgid1

  • Keraamikatöötuba – professionaalse juhendaja, Kumu keraamikastuudio meistri, kunstniku ja keraamiku Jarõna Ilo juhendamisel saab valmistada endale kas meelepärase tarbeeseme (kruus, vaas, kauss, alus) või modelleerida pisiplastikat (väikeskulptuure); dekoreerimiseks on erinevaid viise, näiteks templitega või glasuurides (glasuurib Kumu keraamikameister ning esemed saab kätte kahe nädala pärast). Võib valmistada ka kogu seltskonnaga ühise eseme.
  • Graafikatöötuba – professionaalse graafikakunstniku juhendamisel tehakse siin kõige sagedamini materjalitrükki, kus erinevad materjalid nagu näiteks pits, nöörid jms jätavad alusele põnevaid jälgi. Vastavalt soovile võib kätte proovida ka kuivnõela või linool-tehnikates. Iga osaleja saab kavandada ja teostada graafilise lehe algusest lõpuni, sh oma käega trükipressi alt välja trükkida.
  • Rinnamärgi/prossi töötuba – selles töötoas on kaks varianti – kas vormida isekõvastuvast massist soovitud kujuga alus, millele saab „trükkida“ pildi (detaili joonistusest, fotost vms) või kasutada märgimasinat, millega saab enda kujundatud ringist toota rinnamärke ja võtmehoidjaid. Pilte, millest märke teha, saab erinevates tehnikas ise teha, kasutades näiteks akrüülmaali, akvarelli, kangatrükki, templeid või siis valida ette valmistatud motiivide hulgast.

Töötoa hind: kuni 10 osalejat 120.- / kuni 20 osalejat 180.-

Kestus: 90 min