Tellitavad elamusprogrammid

Sooviksite midagi tähistada? Veeta meeleolukalt aega kunsti keskel? Arendada oma loovust, proovida erinevaid kunstitehnikaid, katsetada ja eksperimenteerida? Kumus on võimalik tellida mitmeid erinevaid programme, mis kõik on kohandatavad just teile ja teie seltskonna soovidele! Sünnipäevad, tähtpäevad ning lihtsalt elamuslikult koosveedetud hetked leiavad aset Kumus!

Kuna grupisuurused on väiksed, siis tegeletakse kõigiga individuaalselt ning tagatakse nii meeldiv osaluskogemus kõigile! Programmid algavad ringkäiguga Kumu näitustel – vastavalt soovile on võimalik keskenduda erinevatele perioodidele – kunstiklassikale, siinsetele modernismi suurmeistritele, sotsrealismile, põrandaalusele avangardile ning kaasaegsele kunstile. Kumus võib korraga olla avatud kuni seitse erinevat ekspositsiooni, aastas vahetub kuni kümme näitust, nii et iga üks leiab just selle osa kunstist, mis on talle kõige huvipakkuvam.

Ringkäigule näitustel järgneb ka loominguline osa – kuid kunstianne ei ole absoluutselt vajalik, loovus on olemas kõigi inimestes. Kumu stuudiotes on võimalik elamusprogrammide raames maalida, graafikat trükkida, keraamikat teha ja veel palju erinevaid võimalusi ning kui loovtöö ei tõmba, siis pakutakse mitmeid teisi võimalusi, kuidas seltskonnas üksteisega kunsti kaudu rohkem tuttavaks saada ning meeleolukalt aega veeta!

NB! Elamusprogrammide juurde on võimalik tellida ka toitlustust.  Kumu kunstimuuseumis pakub catering-teenust firma Reval Cafe, kontakt: info@revalcafe.ee

Alustame hooaega sügisel 2016

Elamusprogramm „Köleri kood“

(alates novembrist)
Vanusele 8–13 aastat
Tule ja avasta varjatud sümbolid eesti kunstiklassikute teostes!

Elamusprogramm „Köleri kood“ pakub võimalust kunstisaalis detektiivi mängida ja avastada läbi vihjete kunstnike poolt maalidele peidetud sümboleid ja sõnumeid. Salapärased ümbrikud, programmijuhi juhised ja kunstiajaloo keerdkäigud aitavad lastel lahendada Köleri koodi.

Elamusprogrammis tutvuvad lapsed mängulisel viisil eesti kunsti klassikute, erinevate kunstižanrite ja -tehnikatega. Põhjalikumalt tehakse tutvust esimese Eesti soost maalikunstniku Johann Köleri ja tema loominguga.

Hind 120 € (kuni 25 inimesele).
Ülejäänud osalejad saavad osta haridusprogrammi üksikpileti (3 €).

Kestus: 1,5 tundi

Viktoriaanlik igapäev
Läbi näitus viktoriaanlikus elurütmis ning kehastu ümber 19. sajandi inglise kõrgseltskonna daamiks või härraks!

Elamusprogramm „Viktoriaanlik igapäev“ viib osalejad kurssi kõnealuse ajastu koorekihi kommete ja elurütmiga. Programmijuht tutvustab viktoriaanlikku ajastut läbi rõivaetiketi ja moe, hommikurutiinist õhtuse pidutsemiseni. Ekskursiooni lõppedes avaneb osalejatel võimalus vahuveini ja suupistete saatel end viktoriaanlikesse rõivastesse sättida. Rahvusooper Estonia kostüümilaenutusest pärinevate 19. sajandi rõivaste abil saavad kõik soovijad viktoriaanlikku moodi ka selga proovida, seltskonna lõbusaid moekatsetusi jäädvustab professionaalne fotograaf Merlis Lätti.

Merlis Lätti näol on tegemist fotograafi ja meigikunstnikuga, kes Kumu publikule on tuttav 2014. aasta näituse „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust“ elamusõhtutest. Professionaalse piltnikuna tegutseb Merlis firmas MAKA makeup & photography. Rohkem infot siin.

Elamusprogrammi kaasatud viktoriaanlikud kleidid ja pintsakud pärinevad Rahvusooper Estonia kogudest. Estonia suurtest kostüümivarudest on võimalik leida ajastutruid  rõivaid antiikajast tänapäevani stiilipidudeks, maskeraadideks või lihtsalt lõbusateks koosviibimisteks. Kõik kostüümid on osalenud Rahvusooper Estonia lavastustes. Rohkem infot siin.

Hind 250 € (grupid kuni 20 inimest, suuremate gruppide puhul hind kokkuleppel Kumuga).

Kumu kunstimuuseum tänab koostöö eest Rahvusooper Estoniat!

Kestus: 2–2,5 tundi

Vaata ka 2014 aasta näitusel  “Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust” toimunud programme