Elamusprogrammid

Elamusprogrammid on juhitud näitusekülastused, mis on pisut teistsuguse ülesehitusega kui ekskursioon ning millega enamasti kaasneb ka vahva tööleht.
Enamik programme on mõeldud küll eelkõige lastele, kuid sobivad hästi ka kõigile lapsemeelsetele täiskasvanutele!

Elamusprogrammid Kumus toimuvad ainult ettetellimisel.
Grupi maksimumsuurus on 35 inimest.
Programme on võimalik tellida eesti ja vene keeles.
Elamusprogrammide tavapärane kestus Kumus on 60 minutit. Pikema programmi tellimisel tuleb arvestada mitme programmi tasuga.

Hind:
Grupile suurusega kuni 9 inimest 45 € grupp
Grupile suurusega alates 10 inimest 3 € ühele osalejale
Programmi tasule lisandub muuseumi piletitasu või saali avamistasu vastavalt formaadile.

Magistraal
Sissejuhatav ja ülevaatlik ringkäik läbi Kumu kolmanda korruse saalide, kus on esindatud eesti kunsti klassika ülevaade 18. sajandist kuni Teise maailmasõjani. Trükitud tööleht koos kleepsudega aitab läbida eesti kunsti peateel/magistraalil asuvaid kõige olulisemaid peatusi.

4K
Kumu kaasaegse kunsti kaardid on eelkõige võimalus uuema kunsti ava(sta)miseks, kogemiseks ja õppimiseks läbi avatud küsimuste, millele vastamiseks piisab vaid isiklikest elukogemustest. Kaartidel on eelkõige julgustav roll, need suunavad uuema kunstiga kontakti looma ja oma kogemusi teistega jagama.

Juhtum “Pax”
Meelelahutuslik orienteerumismäng. Eesti kunstimuuseumist läks sõja ajal salapärasel moel kaduma ühe kuulsa eesti kunstniku skulptuur. Ainsana on teada, et selle teose ladinakeelne nimi on „Pax”. Skulptuurist on alles jäänud vaid joonistus, mis on ligi sada aastat vana ning väga kulunud, mõned joonistatud kohad on lausa hävinenud. Juhtum „Pax” saab lahendatud ainult siis, kui kõik detailid on leitud ja väärtuslik kunstiteos tuvastatud.

Kumu poole tunniga
Kumu-elamuste sari täiskasvanutele. Lihtsalt kasutatavad majajuhiga pabergiidid juhatavad Sind kunstisaalidest erinevaid elamusi otsima, aidates Sul vaid poole tunniga leida üles just need kunstiteosed, mis Sinu meeleoluga parasjagu sobivad.
Ühe voldiku hind 0.30 €
Kuus temaatilist voldikut kokku 1€