Kumu sisehoovi kaart

2016

Tule ja tee Kumu sisehooviga lähemat tutvust spetsiaalse kaardi abil, mis sobib imehästi nii aaretejahi korraldamiseks kui orienteerumisoskuste lihvimiseks. Teist sellist arhitektuurset keskkonda Tallinnas nii kergelt ei leia – stiililt nurgeline, aga kujult ümmargune.

Huvitav, mida kõike võib siit leida? Sisehoovi kaart tuleb appi!

Avasta Kumu sisehoovi orienteerumismängu abil!

Mängu reeglid on lihtsad. Lae oma telefoni, tahvel- või sülearvutisse alla pildid või küsi orienteerumiskomplekti Kumu kassast. Seejärel leia hoovist kohad, kust fotod on tehtud. Märgi need pliiatsi või markeriga võimalikult täpselt sisehoovi kaardile, mille leiad peasissekäigu juurest. Vajadusel saad kirjutusvahendi küsida Kumu kassast. Ära unusta kaardile lisada ka foto vasakus servas olevat tähte!

Kui kõik fotodel olevad kohad on leitud, ühenda tähed omavahel sirgete joontega tähestiku järjekorras. Samuti ühenda omavahel ka esimene (A) ja viimane (L) täht. Kas märkad kaardil tuttavat kujutist? Kui oled oma leius kindel, mine ja esita see Kumu kassas ning oledki välja teeninud armsa meene Kumu kunstimuuseumilt!

Suveks on Kumu sisehoovi üles seatud ka lauatenniselauad, mis ootavad kõiki huvilisi sisehoovi lahtiolekuaegadel mängima (E–P 8.00–20.00). Kõik mänguks vajaliku leiab kohapealt! Lisaks on väikestes värvilistes hooviraamatukogudes kunstiraamatuid, mida võib hoovis lehitseda või soovi korral koju kaasa võtta.

Kumu sisehoovi kui arhitektuurset keskkonda ning selles leiduvaid kunstiteoseid tutvustava kaardi koostamisel oli abiks arhitekt Kadri Klementi (arhitektuuribüroo b210).

Kaarti saab vaadata ja alla laadida siit või siis küsida Kumu kassast.

Orienteerumismänguks vajalikud fotod leiad siit.

qrcode