Hetkel avatud näitused

Marcel Lefrancq ja Belgia sürrealistlik foto
08.07.–06.11.2016
3. korrus, B-tiib
Avastades tuttavas tundmatut lõi Marcel Lefrancq ebatavaliste süžeevalikute, ootamatute rakursside ja kollaažilikkuse abil teoseid, mis panevad meid nägema maailma nii, nagu see tegelikult pole. Näitus on valminud koostöös Charleroi fotomuuseumiga (Belgia).

Poeesia ja spliin. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel
02.07.–30.10.2016
Suur saal
19. sajandil valitses allasurutud ja kammitsetud naiselikkus. Moes väljendus see uudses siluetis, mis saavutati krinoliini ja korseti abil. Moodi tulid ka mustad kleidid, kuna ajastule iseloomuliku suure suremuse tõttu kanti palju leinariideid.

Terra incognita: tuttav lõpmatus
12.06.–12.09.2016
Sisehoov
Terra Incognita võtab lähtepunktiks vähekasutatud ala Kumu muuseumi siseõues. Arhitektuursed aiateed ja kosmodroomiline siseõu tekitavad tunde utoopilisest vahejaamast – ja muuseum on seal tõesti kontrastsete piirkondade vahelüliks: tunnel aia lõpus viib otse nõukogude-aegsele Lasnamäele, trepid alla Kadrioru parki. Mida tähendab tundmatu maa mõiste meie jaoks praeguses ajahetkes?

Külm pilk. Hüperrealismi variatsioonid Eesti kunstis
13.05.–09.10.2016
4. korrus, B-tiib
1970. aastatel tuli Eesti kunsti hüperrealism kui kontseptuaalse maali võrdkuju ja mängis osavalt üle tollase ametliku kunsti realisminõude. Alates 1990. aastatest on fotolikku pildikeelt kasutav maal põimunud mitmete nüüdiskunsti suundadega.

RAM. Eesti varane arvutikunst
17.02.–04.09.2016
Projektiruum, 4. korrus, A-tiib
RAM (random access memory) on arvuti põhimälu, kus saab andmete lugemiseks liikuda mälu erinevatesse osadesse. Näitusel on esitatud väljavõtted ajaloolisesse mällu salvestatud Eesti arvutikunstist ja siin loodud arvutimängudest.

Püsiekspositsioon: Varamu
3. korrus, A-tiib
Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Püsiekspositsioon: Konfliktid ja kohandumised
4. korrus, A-tiib
Uus püsiväljapanek keskendub kunsti ja selle keskkonna keerulistele suhetele. Tuuakse esile ühe ajajärgu erinevad palged ning kunsti muutuvad rollid, mis hõlmavad nii ümbritseva kajastamist, vastuhakku kui ka alternatiivse tegelikkuse loomist.

Print