Hetkel avatud näitused

Jüri Okas
07.04.–27.08.2017
Eelkõige võimeka arhitektina tuntud Jüri Okas kuulub 1970. aastate avangardkunstnike põlvkonda. Tema distantseerunud hoiak tollase ametliku kunsti suhtes tõi reaalsuse kujutamise asemel eesti kunsti minimalismi, maakunsti ja neokontseptualismi.
Koordinaatorid: Sirje Helme, Ragne Soosalu

Kunstielu kroonikad
07.07.–12.11.2017
Kunstiajalugu ei koosne ainult teostest, vaid ka sündmustest, ruumidest, suhetest, protsessidest. Eesti kunsti- ja kultuurielu jäädvustanud fotograafid (Jaan Klõšeiko, Jüri Tenson, Kalju Suur jt) pole ainult vahendajad, vaid ka aktiivsed loojad.
Kuraator: Anu Allas

Anu Põder. Haprus on vaprus
17.03.–06.08.2017
Anu Põder oli üks omanäolisemaid eesti kaasaegse skulptuuri ja installatsiooni kunstnikke. 1970. aastatel alustanud Põder käsitles oma loomingus inimese hingeelu ja tundemaailma ning vältis erinevalt paljudest oma kaasaegsetest Nõukogude Eesti ühiskonna kujutamist.
Kuraator: Rebeka Põldsam

Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis
18.11.2016 – 27.08.2017
3. korrus, B-tiib
Näitus uurib esimest korda, kuidas helid on alates rahvalauludest ja lõpetades kabareemuusikaga inspireerinud modernistlikke kunstnikke nagu Konrad Mägi, Eduard Wiiralt ja Ado Vabbe. Näitusel saab näha laulvaid maastikke ja värvide sümfooniaid.

Projektiruum: Dialoog. Mare Vint ja Jaanus Samma
02.06.2017 – jaanuar 2018
Alates 1960. aastate lõpust keskenduvad Mare Vindi arhitektooniliste elementidega minimalistlikud maastikud ruumile ja vaikusele. Jaanus Samma uued teosed on inspireeritud Mare Vindi loomingust.
Kuraator: Anu Allas

Püsiekspositsioon: Varamu
3. korrus, A-tiib
Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Püsiekspositsioon: Konfliktid ja kohandumised
4. korrus, A-tiib
Uus püsiväljapanek keskendub kunsti ja selle keskkonna keerulistele suhetele. Tuuakse esile ühe ajajärgu erinevad palged ning kunsti muutuvad rollid, mis hõlmavad nii ümbritseva kajastamist, vastuhakku kui ka alternatiivse tegelikkuse loomist.